Czy IOD jest zobowiązany wykonywać swoje zadania również na rzecz zakładowej organizacji związkowej?

Zakładowa organizacja związkowa jest w zakresie swoich kompetencji określonych w prawie pracy i ustawie o związkach zawodowych odrębnym administratorem danych, niezależnym od pracodawcy, u którego działa. W związku z tym - jeżeli nie istnieją w tym zakresie odrębne uzgodnienia - IOD nie jest zobowiązany do wykonywania zadań określonych w art. 39 RODO, na rzecz innych administratorów, w tym np. komisji zakładowej jako odrębnego administratora danych.

2019-01-07 Metadane artykułu
Podmiot udostępniający: Zespół Współpracy z Administratorami Danych
Wytworzył informację: Monika Młotkiewicz 2019-01-07
Wprowadził‚ informację: Edyta Madziar 2019-01-07 14:01:02
Ostatnio modyfikował: Edyta Madziar 2019-01-08 11:09:08