photo
10.03.2021

Już jest dostępne nagranie konferencji „Realna ochrona danych osobowych w zdalnej rzeczywistości”

Głównym wydarzeniem zorganizowanym w ramach obchodów XV Dnia Ochrony Danych Osobowych była w tym roku konferencja pt. „Realna ochrona danych osobowych w zdalnej rzeczywistości”, zorganizowana 28 stycznia 2021 r. przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w formule online.

Ogromne zainteresowanie konferencją, bo transmisję obejrzało prawie pięć tysięcy internautów, jest dla mnie potwierdzeniem, że wiedza o ochronie danych osobowych jest nie tylko ważna ale i potrzebna  - powiedział Jan Nowak, Prezes UODO

W ramach trzech sesji merytorycznych przedstawiciele Urzędu, Komisji Europejskiej, prawnicy i praktycy omówili najbardziej aktualne kwestie dotyczące ochrony danych osobowych i prywatności, odnosząc się również do nowej rzeczywistości, jaką jest zdalna praca czy nauka, które stworzyły bezprecedensowe wyzwania w tym zakresie. Ponadto prelegenci dyskutowali o bieżących zadaniach i wyzwaniach, jakie stoją przed administratorami z sektora publicznego i prywatnego w związku ze stosowaniem przepisów o ochronie danych osobowych.

O tym, że były to ważne tematy świadczą interesujące dyskusje, jakie wywiązały się podczas organizowanego wydarzenia.

Jest nam niezmiernie miło, że do sukcesu wydarzenia przyczyniło się wielu wybitnych znawców tematu. Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęło aż 17 prelegentów -  reprezentantów środowisk naukowych, praktyków oraz ekspertów z całej Polski, a także siedem uczelni wyższych. Osobiście cieszy mnie fakt, że na 17 prelegentów, większość bo aż 9 stanowiły kobiety, co nie jest częstą praktyką na wydarzeniach poświęconych ochronie danych osobowych. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia - powiedziała Urszula Góral, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Edukacji, który zorganizował konferencję. 

Serdecznie dziękujemy za ogrom pytań od Państwa, które spłynęły na specjalnie utworzoną konferencyjną skrzynkę mailową. Mówcom bardzo dziękujemy za kompleksowe i rzetelne udzielanie odpowiedzi na przesłane przez obserwatorów wydarzenia wątpliwości. Szczególnie doceniamy zaangażowanie i trud prelegentów.

Z przyjemnością udostępniamy Państwu nagranie z wydarzenia

Zapraszamy do oglądania!

Podmiot udostępniający: Departament Współpracy Międzynarodowej i Edukacji
Wytworzył informację:
user Urszula Góral
date 2021-03-10
Wprowadził informację:
user Kacper Sokołowski
date 2021-03-10 10:03:34
Ostatnio modyfikował:
user Iwona Jeleń
date 2022-07-07 15:17:31